Стабілізатори напруги. Допомога після аварії

Стабилизаторы напряжения

В грудні 2012 року на ПП Техно-АС подзвонила Максимович Ірина Йосипівна мешканка села Муроване, Пустомитівського району, Львівської області, з проханням вирішити проблему з ремонтом її стабілізатора. По телефону вияснили деталі, що стабілізатор був куплений у Львові на ТзОВ «Робітня», більше ніж 5 років тому.

Стабилизаторы напряжения

Прибувши за вказаною адресою дізнались наступне:

  • В ніч на 10 грудня 2012 р. складні погодні умови призвели до обриву проводів на лінії передачі електроенергії.
  • Зранку сусіди зателефонували в Аварійну службу Пустомитівського району по енергонагляду.
  • Цього ж дня приїхала аварійна служба швидкого реагування. Після виконання робіт по монтажу і запуску лінії, відбувся значний скачок напруги.
  • Перенапруга призвела до виходу з ладу побутової техніки на вул. Будівельній.

Продовжуючи діалог з Максимович Іриною вияснили, що в неї вийшов з ладу тільки стабілізатор. Очевидно, що він прийняв всю силу удару на себе і врятував усі прилади що знаходились в будинку. Щоб можна було уявили наскільки була потужна перенапруга, яка пройшлася по будинках мешканців, то уявіть що, лампочки які в цей час працювали – погоріли, а сусіди розповідали, що в хаті було світлове шоу. Власники зазнали таких збитків, що ремонт приладів обійдеться не в одну тисячу гривен, а крім грошей ще затрачений час і багато неприємностей. Негайно посипались скарги від мешканців вулиці на ПАТ Обленерго. І розпочалась судова тяганина.

Протягом декількох днів аварійна служба ще два рази виїжджала на місце аварії. Перші два рази, коли відновлювалась мережа, мешканці зафіксували по фазах таку напругу: на одній фазі була напруга 280В, на другій 250В, а на третій 160В. Після третього виїзду, напруга, стабілізувалась до безпечної величини.

Ми звичайно детально довідались у Максимович Ірини, як поводив себе стабілізатор у відповідальний момент. Коли пішла перша хвиля перенапруги, то на стабілізаторі вибив автомат. Пані Ірина не знала що необхідно робити і намагалась цей автомат увімкнути, раз за разом, але він вибивав. Пізніше перевела механічний перемикач у режим «Транзит». І в будинку з’явилось таки світло. Наш інженер констатував вихід з ладу стабілізатора НОНС 7500кВт SHTEEL. Він був демонтований і відправлений в Донецьк на завод Рета. На його місце тимчасово встановили новенький стабілізатор напруги Ампер 7кВт.

Технічне заключення, що люб’язно надали працівники сервісного центру ТОВ Рета для цієї статті, заявляє:

  • Стабілізатор напруги НОНС 7500кВт моделі SHTEEL вийшов з ладу. Були проведені роботи по заміні блоків: захисту від високовольтних імпульсів, живлення мікропроцесора, електролітичний конденсатор та кілька транзисторів на платі керування.
  • Вартість ремонтних робіт стабілізатора та вартість комплектуючих складають в сумі 330 грн.

Стабилизаторы напряжения

Стабілізатор напруги SHTEEL ремонтувався два тижні (з урахуванням часу на транспортування 2 дні в кожну сторону). Оплата транспортних послуг (Делівері) в обидві сторони склала 64 грн.

Джерело: стабілізатори-напруги.com